19.11.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
17506

У чому користь ігрових методів навчання дітей?

Маленькі діти відрізняються від дорослих не тільки віком, зростом та інтелектуальними здібностями, а й способом сприйняття інформації. Якщо підліток може сісти за стіл і вивчити параграф підручника, запам’ятавши все, то малюк не здатний на це. Для багатьох батьків вчитися – означає вчитися. Жодних відволікань, ігор, веселощів. Однак цей метод може спрацювати лише з уже старшими школярами. Маленька дитина найкраще запам’ятовує нове та вчиться чогось, якщо викладати це у формі гри. Як показує досвід педагогів, саме ігрові методи навчання є найефективнішими.

плюси навчання в ігровій формі

Чим корисні для дітей ігри?

Малюкам дуже важко зосередитися на одному конкретному занятті надовго. Їм швидко стає нудно, вони починають крутитися на стільці, дивитися на всі боки –  робити що завгодно, аби відволіктися. І справа не в тому, що хлопчик чи дівчинка не піддаються навчанню, непосидючі чи неуважні, а в їхньому віці.

Щоб був ефект від навчання, і дитина запам’ятала інформацію, вона має бути цікавою. Ігрова технологія в навчанні розвиває інтелектуальні здібності значно краще. З дитинства дитина грає: так вона пізнає світ, розпізнає на дотик предмети, знайомиться з незвіданим. Потім відбувається перехід у більш осмислені та корисні ігри – складання пірамідок, пазлів, мозаїки.

Саме через гру потрібно починати вчити цифри, літери, геометричні фігури та багато іншого. Якщо посадити малюка за стіл і почати заняття, то найімовірніше його вистачить ненадовго. А якщо вигадати веселу гру, яка при цьому розвиває пам’ять, увагу, моторику, мислення, дає можливість запам’ятати корисну інформацію, то син чи донька із задоволенням долучаться до процесу.

У чому відмінність ігрового навчання від звичайного?

Звичайне навчання не передбачає веселого та захопливого проведення часу. Найчастіше воно проходить у нецікавому для учня форматі – він сидить за партою і всю свою увагу намагається звернути на розуміння тексту чи мовлення. У ті моменти, коли він відволікається, може втратити суть теми. Після цього зосередитись і знову спробувати зрозуміти про що йдеться – складно. При цьому уроки досить тривалі і їх багато. Тому бути в напрузі та запам’ятовувати інформацію багато годин поспіль у досить маленькому віці просто неможливо.

відмінність ігрових методів від неігрових

Ігрове навчання захоплює дитину весь час заняття. Їй цікаво, вона включена в роботу і не потребує відволікання, переключення уваги. У такому форматі вчитися значно легше, інформація відкладається у голові надовго, адже вона запам’ятовувалась свідомо.

Також навчання у формі гри дозволяє постійно змінювати фокус уваги учня, не відходячи від теми. Використання іграшок та яскравих підручників тільки додає ажіотажу та інтересу до навчання.

Процес навчання школярів та дошкільнят – у чому відмінність?

Кожен з батьків знає, що навчання малюка та школяра кардинально відрізняється. Дошкільнику необхідно отримати загальний розвиток. Тобто працювати над покращенням дрібної та великої (загальної) моторики, запам’ятовуванням фігур, кольорів, букв, цифр, предметів, вибудовуванням усних фраз, а також розвивати увагу, мислення, пам’ять, опановувати нові навички, зокрема й фізичні.

Учню молодших і середніх класів більшою мірою потрібне вивчення шкільних предметів. Спочатку це письмо, рахунок, читання, вивчення природи та різноманітних явищ, а потім всі програми стають складнішими.

Водночас і малечі, і тим, хто вже ходить до школи, краще підходить саме ігрова форма навчання. Самі ігри, звичайно, відрізняються. У першої групи вони дуже прості, а у другої – можуть бути складні завдання, головоломки, досліди.

ігрові методики навчання дітей

Яку методику вибрати?

У навчальних центрах SMARTUM учням пропонують великий вибір ефективних методик, розроблених досвідченими педагогами та психологами. Усі заняття побудовані таким чином, щоб зацікавити дітей, привернути увагу до теми, а не змусити вчитися. Рівень знань та рівень запам’ятовування пройденого матеріалу перевіряється на онлайн-платформі за допомогою незвичайних ігор.

Якщо ви вирішили навчати дитину в ігровій формі, щоб вона хотіла вчитися і опановувала нові знання та вміння із задоволенням, варто звернути увагу на освітні методики від SMARTUM. Ментальна арифметика, Амаматика, Ліберика, Навчання читання, Меморика, Букварика та Читарика, а також Таблиця множення – кожна з них розвиває не тільки конкретну навичку (добре рахувати подумки, швидко читати, розуміти математику, легко вивчити таблицю множення), а й дозволяє паралельно розвинути інші інтелектуальні здібності дитини.

Найкраще рішення – навчати свого сина чи дочку в ігровій формі за спеціально розробленою методикою. Дізнатися, яка саме методика вам потрібна, допоможе пробний урок. На нього можна записатися на сайті академії розвитку інтелекту SMARTUM.